5. 11. 2016

Děti, rodina exteriér
ŠKOLKOVÉ FOCENÍ
Asi je nás více, komu se tak úplně nelíbí fotky, co donesou děti ze školky/školy.

Až na malé výjimky jsou to většinou nudné strojené portréty po pas nejlépe na modrém pozadí. A na té společné rámeček velikosti 1,5x2 cm pro každé dítě.

A to nemluvím o slepovaných kolážích, kde ne vždy souhlasí výška či velikost dětí, dokonce jsem viděla i fotky, kde tak nějak chyběla ruka či bota
Jednou za rok neodolám, a nějakou tu fotku si ve školce objednám, a to z důvodu, abychom za několik let věděli, jak vypadali ostatní "Berušky" nebo "Sluníčka" ..-)
A většinou přijde opět zklamání...Takhle přece ty školkové děti nevypadají...

Nejsou to ty děti, které si hrají, blbnou, perou se nebo hádají.

Jsou to nepřirozené postavy, s umělým úsměvem, všichni mají rovná záda a drží hlavu přesně dle pokynů pana fotografa.

Mají oblečení, které jinak do školky nenosí a výraz, který jen málokdy mívají v běžném životě.


Pro mě jsou fotky z výletu, které nafotí paní učitelky mnohem zajímavější, i když někdy mohou být neostré, tmavé nebo světlé nebo jinak nedokonalé.


Protože trochu fotím, napadlo mě jít a vyfotit třídu svých holek takovou, jaká opravdu je.

Takhle si hrají na písku, někdo má tepláky, někdo špinavé ruce.... Vlásky jsou rozfoukané větrem. Nejsou dokonalé, ale pro mě jsou mnohem hezčí a opravdovější.


Netvrdím, že se mi vše povedlo podle mých představ, ale alespoň jsem se pokusila zachytit nějakou emoci ve tvářích dětí

(není to snadné, hned jak uviděli foťák, začali narovnávat záda, "vhodně" natáčet hlavu, fixovat výraz obličeje a upřeně koukat do objektivu.
Celá akce trvala cca 30 min (bylo málo dětí a někteří rodiče si nepřáli, aby jejich dítě bylo fotografováno).
Tak doufám, ze alespoň pro některé rodiče to bude příjemné překvapení. Fotečky ve velkém rozlišení vhodné pro vytištění i na větší formáty Vám můžu zaslat na mail nebo dát na "flashku". Stačí mi napsat na alinadominova@seznam.cz.
Pochopitelně vše zdarma a udělá mi to naopak radost, když o ty fotky bude někdo stát. Časem, až budu mít dodělané všechny děti, udělám nějakou skládačku, aby tam byly dohromady. Kdo chce dofotit, tak se hlaste, stavím se za nimi na písku hned jak budu moci.